• Warszawa w Twojej legendzie

Z przyjemnością informujemy, że w organizowanym przez Muzeum Warszawy konkursie literackim „Warszawa w Twojej legendzie” uczniowie naszej szkoły : Zuzanna Buszmicz, ucz. kl. 1 d gimnazjum zajęła III miejsce, a Mikołaj Kustra, ucz. kl. 2 d gimnazjum – otrzymał wyróżnienie (lista laureatów została zamieszczona na stronie internetowej: www.muzeumwarszawy.pl ).
            Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 3 czerwca 2016 r. o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Warszawskiej Pragi (ul. Targowa 50/52), na którą zapraszamy laureatów .
            Serdecznie zapraszamy również do Czytelni Muzeum Warszawskiej Pragi na głośne czytanie nagrodzonych w konkursie legend podczas Nocy Bibliotek 4 czerwca br. w godz. 17.30 – 20.00.

• FILCOWANIE

Dziękujemy naszemu wspaniałemu rodzicowi - Pani Iwonie Kwasiborskiej
            za realizację, materiały, pomysły oraz wspólną wspaniałą zabawę w altanie szkolnej naszego gimnazjum

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii fILCOWANIE.

• Feria de Abril 2016

"Serdeczne podziękowania i muchas gracias wszystkim, którzy przygotowali obchody 400 rocznicy śmierci Williama Shakespeare i Miguela Cervantesa oraz Światowego Dnia Książki a także wszystkim tym, którzy wzięli udział w wydarzeniach naszej gimnazjalnej Feria de Abril 2016"

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Feria de Abril 2016.

• Lato w Mieście 2016

Informujemy, iż program „Lato w Mieście 2016” na terenie Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy realizowany będzie w terminie od 27 czerwca do 31 sierpnia 2016 r. w godz. 7.30 do 16.30 w następujących placówkach:

1. w Zespole Szkół nr 2, ul. Gubinowska 28/30 w terminie 27.06.2016 r. – 29.07.2016 r.

• Szybszy internet

W imieniu firmy Orange Polska i Urzędu Gminy Wilanów zapraszamy do udziału w projekcie "Włączmy się",
            którego celem jest budowa infrastruktury światłowodowej , pozwalającej na dostarczenie wszystkim zainteresowanym mieszkańcom
            najnowocześniejszych usług telekomunikacyjnych (Internet 100, 300, a nawet 600 Mb/s , telewizja, telefon).

Decyzja o realizacji inwestycji przez Orange Polska uzależniona jest od wielkości zapotrzebowania na usługi.
            Im więcej osób deklaruje chęć skorzystania z usług, tym większe jest prawdopodobieństwo budowy infrastruktury światłowodowej.

W przypadku powodzenia całej akcji nowoczesne usługi Orange będą dostępne na terenie dzielnicy jeszcze w tym roku,
            co niewątpliwie podniesie komfort życia mieszkańców.

Zgodnie z zasadami obowiązującymi w Orange Polska Klienci nie ponoszą żadnych opłat za wybudowanie przyłącza do budynku i podłączenie do sieci.

• Nauka poprzez doświadczenia i zabawę ;-)

Pod opieką p. Pauliny Czerenko oraz p. Wojciecha Barszcza 23.04 wzięliśmy udział w kolejnych sobotnich wykładach z fizyki.

Wykład pt.”Energia i jej przemiany” prowadził dr hab. Andrzej Wysmołek, prof. UW.

Energia jest jednym z najważniejszych pojęć nie tylko w fizyce, ale również w chemii, biologii i innych naukach przyrodniczych. Zmniejszanie się zapasów surowców energetycznych na świecie sprawia, że temat energii jest żywo dyskutowany przez polityków, a naukowcy poszukują nowych - alternatywnych źródeł energii. Wszystkie zjawiska w przyrodzie mają swoje odzwierciedlenie w jej przemianach.

• Oddział z innowacją językowo - dziennikarską

Jest to innowacja programowo - metodyczną, która zakłada wykształcenie ucznia poprzez media, dla mediów i wobec mediów. Absolwent tej klasy ma być człowiekiem świadomie odbierającym i współtworzącym media, poruszającym się w świecie informacji oraz posiadającym podstawową wiedzę na temat funkcjonowania mediów. Przedmioty rozszerzone w trzyletnim cyklu nauczania powinny pozwolić na realizację wyznaczonych zadań i opanowanie dodatkowych umiejętności oraz zdobycie wiedzy z zakresu edukacji medialnej na języku polskim i w języku angielskim.
            Jest to niezbędne do sprawnego poruszania się po współczesnym świecie zdominowanym przez media. Innowacja podyktowana jest także zapotrzebowaniem na lokalnym rynku, gdzie duża część uczniów deklaruje chęć uczestniczenia w zajęciach dziennikarskich. Program ma pomóc uczniom realizację swoich ambicji. Ma także podnieść kompetencje kluczowe uczniów w zakres

• ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY

W dniu 17 marca, godz. 18.00, w hali sportowej, odbędzie się spotkanie z kandydatami do naszego gimnazjum. W programie: prezentacja oferty edukacyjnej, zasady rekrutacji na rok 2016/2017, indywidualne rozmowy z nauczycielami i uczniami, zwiedzanie szkoły.
            Zapraszamy Kandydatów wraz z Rodzicami!

• Sukces Basi!!!

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Literatury Polskiej w Językach Obcych

ODPOWIEDNIE DAĆ OBCE SŁOWO

III edycja

Sukces Basi!!!

Miło nam poinformować, iż uczennica klasy II b naszego gimnazjum - Barbara Dąbrowska, została laureatką Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Literatury Polskiej w Językach Obcych- Odpowiednie Dać Obce Słowo -w kategorii języka angielskiego.

• Wielcy ludzie wokół nas

Wielcy ludzie wokół nas - Obrazek 1

Napisz reportaż, przeprowadź wywiad, wykonaj pracę plastyczną lub fotograficzną o Twoim bohaterze! O człowieku, który robi wielkie rzeczy w Twoim otoczeniu.

Twój bohater nie musi być znany. Może być nim każdy, kto zrobił coś niezwykłego i chcesz mu za to podziękować.

Wydrukowane prace należy składać w bibliotece szkolnej do 26 maja 2016.

• WOŚP 49 040.54zł

Sie ma!

Mam zaszczyt poinformować, że nasi wolontariusze podczas 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali łączną kwotę: 49 040.54zł

Dziękuję wolontariuszom za zaangażowanie, Rodzicom i Nauczycielom, a w szczególności Pani Katarzynie Wangler, za wsparcie w organizacji przedsięwzięcia. Pragnę wyróżnić w tym miejscu Panią Annę Strzałkowską, mamę uczennicy, za wszelką okazaną pomoc.

Piątek 17.05.2024