• Filmowa stolica lata w Wilanowie

• W imieniu Zarządu Dzielnicy Wilanów zapraszamy na bezpłatne, plenerowe pokazy filmów w ramach "Filmowej Stolicy Lata".

Projekcje filmowe będą odbywać się w soboty przez całe wakacje. Sezon rozpoczynamy tegorocznym kinowym hitem „ Dom Gucci”.

Kiedy i o której:

- w lipcu o godzinie: 21.30

- w sierpniu o godzinie :21.00

Gdzie:

przed Urzędem Dzielnicy Wilanów przy ul. Klimczaka 2

Repertuar:

2.07 Dom Gucci

9.07 Droga powrotna

16.07 Mauretańczyk

23.07 Wierzę w Ciebie

30.07 Cwaniaki z Hollywood

6.08  Minari

13.08 Matki Równoległe

20.08 Jeźdźcy sprawiedliwości

27.08 Szef roku

Więcej szczegółów na stronie filmowastolica.pl

• Pobaw się MATEMATYKĄ  w wakacje

platforma edukacyjna MATZOO zaprasza uczniów do podjęcia wyzwania rozwiązywania w trakcie wakacji jednego zadania matematycznego dziennie. Począwszy od 1 lipca na ucznia będą czekały 62 zadania do rozwiązania w serwisie internetowym matzoo.pl, o stopniu trudności odpowiednim do jego wieku (klasy 1-8). UWAGA: każde zadanie będzie dostępne tylko przez jeden dzień.

Po wakacjach każdy uczestnik, który rozwiąże prawidłowo co najmniej 20 zadań dostanie dyplom w wersji elektronicznej (plik PDF), a każdy uczestnik, który rozwiąże co najmniej 40 zadań - dyplom elektroniczny z wyróżnieniem.

Projekt ma być dla uczniów przede wszystkim dobrą zabawą. Chcemy urozmaicić dzieciom wakacje. A także pomóc w wyrobieniu nawyku systematycznej nauki. Pod hasłem “Pobaw się z nami w wakacje” chcemy przemycić to, co dobre, a wynikające z codziennej powtórki. Tak, aby te dzieci, które tego potrzebują, wykorzystały wakacyjny czas na naukę. Dzięki temu nie będzie mowy o lęku przed nowymi zagadnieniami, czekającymi na dzieci od września. Projekt kierujemy także do matematycznych zapaleńców, którzy uwielbiają matematykę i nie chcą się z nią rozstawać z powodu wakacji. Dzieci te będą mogły dać upust swojej pasji i angażować się w matematyczne wyzwania.

Więcej informacji o projekcie “Wakacje z Matzoo” oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie: