• Koduj z Gigantami - bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży

po raz kolejny rozpoczęły się zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży "Koduj z Gigantami".

Zajęcia są bezpłatne i mają na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych.

Odbywają się stacjonarnie w blisko 100 polskich miastach, w tym w Warszawie:

·         Bemowo: ul. Górczewska 216: 09 i 17.09

·         Mokotów: ul. Wałbrzyska 11: 10.09 i 18.09

·         Śródmieście: ul. Krucza 46: 11.09 i 17.09

·         Wawer: ul. Żegańska 18: 11.09 i 18.09

·         Targówek: ul. Samarytanka 11A: 17.09 i 25.09

·         Bielany: ul. Wrzeciono 9: 17.09

·         Ochota/Włochy: al. Jerozolimskie 195A: 17.09

·         Białołęka: ul. Erazma z Zakroczymia 15: 17-18.09

·         Ursynów: ul. Teligi 6: 17-18.09

·         Praga Południe: ul. Osiecka 28/32: 18.09 i 25.09

·         Śródmieście/Wola: Rondo ONZ 1: 24-25.09

·         Śródmieście: ul. Zajęcza 2A: 24-25.09

a także w formie online od 3 do 25 września 2022 roku.

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy, że uczeń indywidualnie zarejestruje się na stronie: www.kodujzgigantami.pl.

Akcję honorowym patronatem wspierają: MEN, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK, ORE i Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski oraz inni włodarze miast. Wraz z naszymi patronami honorowymi serdecznie zapraszamy Państwa uczniów do udziału w akcji. Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, która jest globalnym partnerem Microsoft dla Edukacji.

W 11. edycji akcji Koduj z Gigantami motywem przewodnim będzie cyberbezpieczeństwo, uczestnicy nie tylko będą programować, ale poznają też zagadnienia związane z cyberzagrożeniami i sposobami na bezpieczne korzystanie z sieci. Warsztaty zostaną poprowadzone m.in. w takich środowiskach jak Scratch, Minecraft Education Edition, App Inventor, C#, Python.

Warsztaty “Koduj z Gigantami” to połączenie dużej dawki wiedzy ze świetną zabawą. W ich trakcie dzieci już od 7 roku życia mogą spróbować własnych sił w programowaniu i zacząć tworzyć własne gry czy aplikacje.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie: www.kodujzgigantami.pl